Дні меланоми

з 30.05.2022р.по 03.06.2022р.

Меланома це- злоякісна пухлина ,що виникає з меланоцитів. Вона є найбільш небезпечним з усіх ракових захворювань шкіри. В наслідок здатності до стрімкого не прогнозованого метастазування.

Може розвинутися на незміненій шкірі а бо на місті пігментної родимки. Першими симптомами меланоми часто є:

-зміна наявної родимки

- розвиток нового пігментного або незвичного на вигляд наросту на вашій шкірі.

Є правила, що допоможуть проконтролювати зміни на вашій шкірі:

1. Асиметрія. Коли форма половини родимки не відповідає іншій її половині.

2. Край. Межі родимки нерівні чи розмиті.

3. Окрас. На родимці присутні відтінки чорного, коричневого, ділянки білого, сірого, червоного або синього кольорів.

4. Розмір. Якщо перебільшує 6 мм або збільшився.

5. Динаміка. Якщо родимка змінюється за розміром, формою та кольором або вона росте на ділянці нормальної шкіри. Коли меланома розвивається на родимці, що вже є, текстура родимки може змінюватися, наприклад, ставати твердішою. Зона утворення пухлини може свербіти та кровоточити. Ураження шкіри меланомою зазвичай не спричиняє болю.

Діагноз: проводиться дерматоскопія ( при допомозі спеціалізованого апарата), підтверджується патогістологічним дослідженням.

Лікування: хірургічне видалення, радіотерапія.

Профілактика: попередження травматизації пігментних невусів, захист шкіри від надмірного ультрафіолетового випромінювання (сонця, штучної засмаги).

Пам’ятайте! Будь-яка патологія шкіри, яка швидко росте або змінюється й не зникає, незалежно від того забарвлена ​​вона чи ні, мусить бути обстежена лікарем. Кровотеча — ознака більш запущеної меланоми. Якщо у вас на тілі з’явилася нова та незвична родимка, звертайтеся до лікаря!

Для консультації лікаря та  обстеження звертайтеся за адресою:

м. Біла Церква вул. Карбишева 12

КНП БМР «Білоцерківська міська лікарня №3»

Поліклініка

Попередній запис за телефоном:

(097)098-00-83

(04563)6-01-63

Графік роботи з 9:00 до 14:00

При собі бажано мати електронне направлення від сімейного лікаря.